Naše první cesty vedly po černohorské straně hor - a sice dolinami Grbaja a Ropojana.
Poté následoval (bohužel neúspěšný) výstup na nejvyšší horu Prokletije "Maja Jezerce" a odtud jsme se přesunuli na Albánskou stranu pohoří.
Tady nás čekal přechod hřebínku z vesničky Thet do údolí Valbone a pak směr civilizace: Bajram Curi a Fierze.
No a z Fierze jsme se plavili korábem jménem Tropoja po přehradní nádrži Komani ke stejnojmenému přístavu.
Na závěr byla už "jen" cesta do Dhermi, koupačka, opalování a takový ty věci a návrat do Čech - za povšimnutí ještě stojí cesta vlakem z Baru (opět ČH) směr Novi Sad (Srbsko).
V následující záložce si můžete prohlédnout trasy/cesty a jejich fotografické náhledy, tak jak jsme je prošli my:
Grbaja, Volušnice: |
deník |
|
(Pozn.: poklepem lze z koleček vyvolat fotku z místa) |