Island 2010
Home
Novinky
Crew
Trasy
Galerie
Mapy
Deník
Hau mač
Zajímavosti
Guestbook
Kontakt

přihlásit
Další cesty:
Rumunsko
Prokletije
Norsko
Turecko
Peru
Kanáry
Patagonie
© Copyright Thomas
Spřátelené weby: http://klimesova-psychoterapie.own.cz/
ZAJÍMAVOSTI

Zajímavost první: HUSTODÉMONI

Na naší cestě po Islandu jsme narazili na Hustodémony. Že se jedná právě o Hustodémony jsme zjistili tak, že dotyční sebou vláčeli jakousi tyč neznámého účelu a původu. A o nich je právě tato kapitolka. Hned v úvodu je ovšem třeba říci, že se nejedná o klasickou zajímavost, ale o jednu ze základních otázek života, vesmíru a vůbec:
Co to je "HUSTODÉMON" příp. "KRUTOPŘÍSNÝ HUSTODÉMON"???

První místo kde dnes povětšinou začínáme hledat je internet, potažmo Google. Při hledání hesel "Hustodémon", "Krutopřísný", nebo variace na tyto slova Google nalezene mizerných +-147 odkazů. Jedním z nich je i server http://zprahyvid.skauting.cz/slovnik.php, který uvádí ve svém slovníku tato hesla:


Hustodémon

- jeden z nejvyšších stupňů pochvalného ocenění

krutopřísňák

- nevíte jak nejlépe nazvat vašeho střediskového vůdce, který po Vás chce zároveň děsně práce a zároveň je fakt hustej? Slovo "krutopřísňák" to vyřeší za Vás!

...jak vidno, tento výklad je nicneříkající a pro naše pátraní bezvýznamný.Krutopřísného hustodémona lze najít i na FaceBooku, kde má svůj profil. Nedokážu zodpovědně říci, jestli je profil FB standartně vybaven tyčí nebo není, protože osobně facebook neužívám (a tudíž se tam nedostanu), ale pro zvídavého čtenáře přikládám odkaz: FB - Hustodémon
Že se nejedná o skutečného hustodémona je jasné na první pohled z profilové fotky:


Usvědčujícím důkazem budiž navíc to, že se přátelí s "Klárkou-Sněhurkou".


Tamtéž (na FB) se ovšem nachází i skupina "Jsme Hustodémonsky Krutopřísní !". Profilová fotka už vypadá poněkud Krutopřísnějc, ale ani tady se o tyči (případně k čemu se používá) nic nepíše. Jenom jakýsi kecy o cifrách 6, 1 a 3.

Jak vidno, tudy cesta nevede. Google ani jiný způsob vyhledávání (wikipedie, případně výkladové slovníky - na netu, nebo knižní) prostě Hustodémona neznají.Jak jsem zmiňoval výše, Hustodémony jsme na Islandu poznali podle veliskoti a tvaru batohů, dalšího vybavení (neseného občas i jen tak v ruce), ale hlavně podle hustodémonské tyče. Zatímco např. stany a jejich účel jsou na těchto jedincích poměrně dobře identifikovatelné, smysl a význam dlouhých tyčí čnících z krosen je neznámý.

Své pátrání jsem nasměroval na zjištění místa výskytu Hustodémonů, neboli na Hustodémonský habitat. A zde pátrání doznalo úspěchu!!! Objevil jsem obrazový materiál dokládající výskyt Hustodémonů v pohoří Fagaraš v Rumunsku.
Hustodémoni v Rumunsku

Z těchto dvou pozorování si troufám tvrdit:

1) - nejčastejším místem výskytu Hustodémonů je horský terén, druh je pravděpodobně rozšířen na všech kontinentech Země
2) - pravý Hustodémon se vyskytuje pouze v páru se svou tyčí

Věřím, že další pozorování tyto výroky povrtdí.Palčivou otázkou zůstává, k čemu hustodémonská tyč slouží. Některé zdroje uvádí tyto možnosti: náhradní podpěra stanu, tyč pro skok přes potoky, šnorchl pro brodění potoků, zbraň pro obranu hustodémonského kruto-teritoria, atd. Jednou z možností také je, že se jedná o "pouhý" znak hustodémonké hodnosti.

Krom výše zmíněného je třeba do budoucna zodpovědět některé doplňující otázky jako např.:

Združují se Hustodémoni do kmenových skupin?
Kolik mláďat mají Hustodémoni v jednom vrhu?
Byl Jan Tleskač Hustodémon?
Bylo létající kolo Jana Tleskače sestaveno z hustodémonských tyčí??Autor: nezávislý zpravodaj CNN